Intensyfikacja prac nad spersonalizowanym systemem optymalizacji nawodnienia

02.06.2024 Aktualności

Czy wiesz, że nawet subtelne 2% odwodnienie negatywnie wpływa na Twoją sprawność fizyczną i umysłową?

Lato, podróże, aktywność fizyczna, wysoka temperatura i zmienna wilgotność… To czynniki zwiększające ryzyko odwodnienia. Ale… bez obaw - z AWF Katowice będziesz bezpieczny i optymalnie nawodniony!

Z ogromną satysfakcją informujemy o intensyfikacji prac nad spersonalizowanym systemem optymalizacji nawodnienia, czyli projektem THE IQ & WATER. Brzmi enigmatycznie?

Spersonalizowany system to linia napojów nawadniających gotowych do spożycia „ready to drink” o innowacyjnej recepturze, zamkniętych w inteligentnym opakowaniu i uzbrojonych w mobilną aplikację.

Innowacyjna receptura ogranicza ryzyko wystąpienia odwodnienia i zaburzeń wodno-elektrolitowych.

Inteligentne opakowanie chroni płyny przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Mobilna aplikacja odpowiada na pytanie czego się napić, w jakiej objętości i kiedy? By być dobrze nawodnionym i gotowym do wszelkich wysiłkowych - fizycznych i umysłowych wyzwań.  Doskonałe.

Projekt, którego kierownikiem jest dr hab. Jakub Chycki prof. AWF realizowany jest przez 22 osobowy, interdyscyplinarny zespół naukowców, w trójstronnym konsorcjum, którego liderem jest przedsiębiorstwo Tymbark-MWS spółka z o.o., a partnerami dwie jednostki naukowe, Akademia Wychowania fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Rezultat? Rewolucja na rynku napojów nawadniających. Narzędzie wczesnej profilaktyki. Powszechna dostępność. Digitalizacja produktu spożywczego.

Efekt? Zdrowsze społeczeństwo. Personalizacja potrzeb. Ograniczenie ryzyka otyłości i chorób metabolicznych.

Projekt wykreuje niespotykane w skali świata zintegrowane rozwiązanie diagnostyki, monitorowania i zabezpieczenia potrzeb związanych z nawodnieniem organizmu.

Nawodnienie…ma znaczenie!

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, wartość projektu:8 454 684,23 zł

#NCBR, #Nutritech